Do Rosji i Białorusi może niedługo dołączyć kolejny region. Nie jest to część Ukrainy

Związek Białorusi i Rosji niedługo może powiększyć się o nowe państwo, a właściwie region. Separatystyczna Abchazja chce dołączyć do Państwa Związkowego – potwierdził przywódca Asłan Bżanija. Abchazja formalnie jest częścią Gruzji. Jako niepodległe państwo uznaje je tylko kilka krajów, w tym Rosja.

Fot. Pixabay

Abchazja została oderwana od Gruzji w 2008 roku, gdy wkroczyli tam rosyjscy żołnierze. Za niepodległe państwo uznaje je Rosja, Nikaragua, Wenezuela, Nauru i Syria. pozostałe państwa uważają, że jest to część Gruzji.

Z założenia Związek Białorusi i Rosji miał być de facto jednym państwem ze wspólną walutą, parlamentem i armią. Takiej integracji opierał się jednak Aleksandr Łukaszenka. Do tematu powrócono po wyborach na Białorusi, kiedy to Łukaszenka stanął przed oskarżeniami o fałszerstwa wyborcze. Protesty brutalnie tłumiono, a Mińsk zwrócił się o pomoc do Rosji. Uzgodniono 28 Programów Związkowych.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]