Koniec płatności gotówką. Pojawią się limity i ograniczenia

Od przyszłego roku konsumenci i przedsiębiorcy będą mogli mieć problemy jeżeli chodzi o rozliczanie się gotówką. Pojawią się ograniczenia.

Fot. Pixabay

Konsumenci muszą przygotować się na ograniczenia. Zniknie możliwość np. kupna samochodu za gotówkę, gdyż płacić będzie można w ten sposób tylko do kwoty 20 tys. zł.

To jednak nie wszystko, gdyż transakcje między przedsiębiorcami będą jeszcze bardziej ograniczone. Obecnie jest to 15 tys. zł, ale limit ten zostanie zaostrzony do 8 tys. zł.

Już teraz w niektórych krajach na gotówkę patrzy się, jako na relikt poprzedniej epoki. W Szwecji w niektórych sklepach w ogóle nie ma możliwości płacenia gotówką i kraj ten przechodzi powoli całkowicie na transakcje związane z terminalami. Kraje Europy nakładają limity, podobnie, jak Polska. najbardziej restrykcyjne są pod tym względem Włochy, gdzie transakcje gotówkowe nie mogą przekroczyć tysiąc euro. To kłopotliwe, głównie dla przedsiębiorców, którzy na co dzień obracają gotówką. Wtedy oszczędności muszą wpłacić i dopiero potem przelać.

Niewykluczone, że za kilka lat gotówka w ogóle zniknie lub jej przyjmowanie będzie możliwe tylko w określonych sytuacjach.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]