Oskarżył Polskę o represje „ze względu na poglądy”. Nowe informacje o uciekinierze na Białoruś

Michał Miśtal uciekł za granicę na Białoruś i poprosił o azyl w tym kraju. Głos w tej sprawie zabrał rzecznik koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Prorosyjski aktywista-uciekinier oskarżył Polskę o represje „ze względu na poglądy”.

W mediach na Białorusi już pokazało się nagranie z jego wypowiedzią, który twierdzi, że jest w Polsce represjonowany za swoje poglądy. „Skontaktowałem się z organizacją na Białorusi, ponieważ chce powiedzieć, w jaki sposób są prześladowane w Polsce osoby o odmiennych poglądach politycznych” – napisał Miśtal.

Wystarczy przejrzeć profil, by naszym oczom ukazał się obraz człowieka z jakim mamy do czynienia. 31 lipca składał życzenia WMF – marynarce wojennej Rosji. Jak widać świętował bardzo długo, bo zapomniał o 1 sierpnia, ale już 2 skończył świętowanie, by złożyć życzenia z okazji Dnia Sił Powietrzno-Desantowych Rosji. Następnie zaniemógł i 6 sierpnia złożył życzenia z okazji dnia Rosyjskich Wojsk Kolejowych.

„Ucieczka na Białoruś jest naturalną konsekwencją działalności Miśtala i nie budzi zaskoczenia” – skwitował decyzję mężczyzny rzecznik koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

„Uciekinier będzie w najbliższym czasie wykorzystywany do działań przeciwko naszemua krajowi, w tym ataków informacyjnych legitymizujących oskarżenia ze strony Rosji i BLR. Michał Miśtal, który wystąpił z propagandowym przekazem na Białorusi, jest prorosyjskim aktywistą. Od lat jest związany z Braterstwem Polsko-Rosyjskim, którego działania wpisują się w rosyjskie oddziaływanie na Polskę. Ucieczka na Białoruś jest naturalną konsekwencją działalności Miśtala i nie budzi zaskoczenia.

Jego aktywność w chwili obecnej jedynie potwierdza dotychczasową ocenę jego postawy. Wystąpienie Miśtala współbrzmi z podejmowanymi przez Rosję próbami pokazania Polski jako kraju ogarniętego rusofobią, który stał się niebezpieczny dla Rosjan i wszystkich, którzy nie podzielają – jak przekonuje Kreml – 'rusofobicznego’ podejścia władz RP. Oskarżenia Miśtala zapewne przybiorą na sile i będą wykorzystywane przeciwko Polsce.” – ostrzega Stanisław Żaryn.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]