Jaka czeka nas pogoda w ostatnich dniach wakacji?

Przed nami ostatnie dni wakacji. W ostatnim czasie na pewno nikt nie narzekał na pogodę na wczasach w Polsce. Jakie natomiast będą najbliższe dni? Niestety, upałów prognozy nie przewidują.

Fot. Shutterstock

Wielkimi krokami zbliża się koniec wakacji i rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Czy to również koniec letniej pogody? Trzeba przyznać, że lipiec i sierpień były naprawdę gorące. Na pewno to jedne z cieplejszych wakacyjnych miesiąców w ciągu ostatnich lat.

A co przed nami? Przed początkiem szkoły odpoczniemy od upałów. Miejscami nawet pojawią się opady deszczu, a nawet burze i grad. Szczególnie zimno będzie w nocy, co mogliśmy już zauważyć z niedzieli na poniedziałek. W kolejnych dniach czeka nas jeszcze większe ochłodzenie. Miejscami będzie zaledwie kilkanaście stopni.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że Europa Środkowa jest w zasięgu wyżu znad Morza Norweskiego. Pozostały obszar kontynentu obejmą niże z układami frontów atmosferycznych. Wschodnia i północna część Polski znajduje się pod wpływem niżu, w strefie chłodnego frontu atmosferycznego, zachodnia i południowa część kraju jest w zasięgu słabego klina wyżu znad Morza Norweskiego.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]