Krótki prysznic, zimniejsze grzejniki. Pierwsze kraje nakładają ograniczenia

Wygląda na to, że posiadacze pieców węglowych będą jedyny „dogrzanymi” mieszkańcami Europy. Z powodu kryzysu gazowego pierwsze kraje wprowadzają restrykcje. Nie tylko na ogrzewanie, ale również na podgrzewaną ciepłą wodę.

Fot. Pixabay

Ograniczenia lub kroki w ich kierunku wprowadziły już m.in. Niemcy, Francja, Włochy, Grecja, Hiszpania, ale też kraje skandynawskie, jak Finlandia, Dania i Szwecja.

W większości tych państw postawiono na kampanie informacyjne i zachęcanie społeczeństwa do ograniczenia zużycia gazu. Są jednak państwa, które ograniczają zużycie energii lub przygotowują przepisy, które na to pozwolą. Wśród nich są m.in. Włochy, Hiszpania, Francja i Niemcy, które wprowadziły jedne z najbardziej restrykcyjnych przepisów. Drzwi do sklepów mają być zamykane, by oszczędzać ciepło, nocą nie będą wyświetlane obiekty reklamowe, podświetlane witryny czy sklepy. Wszystkie firmy poza szkołami mają ograniczyć ogrzewanie tak, aby w pomieszczeniu było maksymalnie 19 stopni. Zrezygnować mają także z ogrzewania korytarzy, hal oraz podgrzewania wody do mycia rąk.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]