Ważny termin dla rodziców! ZUS przypomina!

Już wkrótce nowy rok szkolny. Rodzice  mogą skorzystać ze świadczenia „Dobry start”. Ofertuje on pomoc w kwocie 300 zł, które można przeznaczyć na środki do nauki. 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że rodzice mogą składać wniosek w ramach programu „Dobry start”. Jak podkreśla prezes ZUS Gertruda Uścińska, złożenie wniosku do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia do 30 września. Wnioski złożone   w kolejnych miesiącach oznaczają, że pieniądze trafią na konto w ciągu dwóch miesięcy od złożenia wniosku.

Świadczenie przeznaczone  jest raz w roku na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku osób z niepełnosprawnościami- do 24 lat. Wynosi 300 złotych. Czas na złożenie wniosku jest do 30 listopada.

Pieniądze można wydać na przykład na zakup podręczników, zeszytów czy innych niezbędnych do nauki sprzętów. Co ważne, nie mają znaczenia dochody rodziców czy opiekunów.

Uprawnionych do wypłaty jest około 4,4 mln osób. Według najnowszych danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych do tej pory złożono już niemal 3 miliony wniosków o „dobry start”.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]