Agresywny mężczyzna uzbrojony w dwa noże zdemolował bar i próbował rzucić się na policjantów. Tak wyglądała interwencja [WIDEO]

Policjanci za pomocą tasera obezwładnili agresywnego 60-latka, który po wszczęciu awantury domowej uzbrojony w kuchenne noże udał się do jednego z lokalnych, barów niszcząc jego wnętrze, zaparkowany w pobliżu samochód, a następnie próbował zaatakować interweniujących wobec niego policjantów.

Do zdarzenia doszło w czerwcu, ale policja zdecydowała się opublikować nagranie teraz. Dyżurny krakowskiej policji otrzymał zgłoszenie o agresywnym domowniku.

Policjanci pojechali na miejsce zdarzenia, wtedy okazało się, że agresor uzbrojony w noże wyszedł już z mieszkania i poszedł do miejscowego baru. Tam zaczął demolować wnętrze lokalu oraz zniszczył zaparkowany w pobliżu samochód, wybijając w nim szyby i lampy. Gdy na miejscu pojawili się funkcjonariusze – agresor zaczął wyzywać policjantów i grozić użyciem noży, które miał przy sobie. Sytuacja była bardzo dynamiczna i z uwagi, że zachodziła uzasadniona obawa, że mężczyzna może zranić kogoś lub siebie niebezpiecznym narzędziem – jeden z policjantów użył tasera. Wówczas policjanci obezwładnili mężczyznę – zabezpieczając dwa noże.

60-latek był nietrzeźwy, pobrano mu krew do dokładnych badań pod kątem alkoholu i narkotyków. Tymczasem 60-letni mieszkaniec Krakowa usłyszał zarzuty dotyczące czynnej napaści na umundurowanych funkcjonariuszy Policji, znieważenia ich, uszkodzenia mienia (na łączną kwotę 20 000 zł) oraz kierowania gróźb karalnych pozbawienia życia i zdrowia do innych osób. Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 trzech miesięcy.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]