Gazprom po raz kolejny wstrzymuje dostawy gazu do Europy

Gazprom wstrzymał dostawy gazu do Europy przed gazociąg Nord Stream 1. To już kolejna taka sytuacja. Informację przekazała agencja AFP, powołując się na operatora Entsog.

Agence France Presse, która powołała się na informacje od operatora Entsog przekazała, że Gazprom ponownie wstrzymał dostawy gazu do Europy przez gazociąg Nord Stream 1. Dopływ gazu został wstrzymany dziś o poranku. To jednak nic nagłego, ponieważ zapowiadane to było przez Gazprom już dwa tygodnie temu.

Powode, przerwy w dostawach są prace konserwacyjne kolektora Portowaja na północny-zachód od Petersburga. Rurociąg jest zasilany przez 6 turbin, a część z nich została uszkodzona i wymagała konserwacji. Brak dostępu do gazu ma potrwać do 2 września, czyli do piątku.

To nie pierwsze przerwy w dostawie gazu.  Gazprom już w czerwcu zaczął ograniczać tranzyt gazu do Niemiec poprzez Nord Stream 1, przekonując, że potrzebuje turbiny Siemens Energy, która była konserwowana w Kanadzie ze względu na sankcje. W końcu umożliwiono przesłanie turbiny. Natomiast na chwilę obecną urządzenie wciąż znajduje się w Niemczech, a Rosja go nie odebrała.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]