Katastrofa na Odrze. Powołano nowego prezesa Wód Polskich!

Powołano nowego prezesa Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Dziś oficjalnie podało tę infomację Ministertwo Infrastruktury. Szefem Wód Polskich został Krzysztof Woś. 

W środę w oficjalnym komunikacie Ministerstwo Infrastruktury poinformowało o zmianach w Wodach Polskich. Od teraz nowym prezesem Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie został Krzysztof Woś. Jednocześnie, na wniosek prezesa Wód Polskich, powołał z dniem 31 sierpnia Wojciecha Skowyrskiego na zastępcę prezesa Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie ds. ochrony przed powodzią i suszą.

Przypomnijmy, 12 sierpnia premier Mateusz Morawiecki poinformował, że zdecydował o natychmiastowej dymisji szefa Wód Polskich Przemysława Dacy i Głównego Inspektora Ochrony Środowiska Michała Mistrzaka. Już kilka dni później obowiązki prezesa przejął właśnie Krzysztof Woś.

Dymisja spowodowana była katastrofą ekologiczną na Odrze. Chodzi o masowy pomór ryb w rzece, który obserwowany był od końca lipca na odcinku od Oławy w dół. Martwe ryby zaobserwowano również między innymi w okolicach Wrocławia. W próbkach wody znaleziono tzw. złote algi, których zakwit może powodować zabójcze dla ryb i małż toksyny.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]