Rosyjskie media o Polakach: „Zamarzną lub umrą z głodu”

Kolejne szokujące artykuły publikują rosyjskie media propagandowe. Wykorzystując obecny kryzys energetyczny Rosjanie piszą o tym, ze Polacy umrą z głodu lub z zimna.

Fot. Shutterstock

Rosyjskie media wielokrotnie próbowały wzbudzić panikę w Polsce lub na Ukrainie, pisząc o rzekomej aneksji zachodnich terenów przez Polskę czy o tym, że Ukraiński będzie drugim urzędowym językiem w Polsce.

Teraz Rzecznik Ministra Koordynatora Służb Specjalnych Stanisław Żaryn donosi o kolejnych artykułach Rosjan. „W kontekście Polski szczególnie promowane są tezy, iż 'bez rosyjskiego węgla i gazu Polacy zamarzną lub umrą z głodu'” – napisał na Twitterze.

Zdaniem rzecznika, zadaniem propagandystów z Kremla jest prowadzenie narracji, że nałożone przez UE sankcje są szkodliwe dla krajów wspólnoty, a nie dla samej Rosji.

Polski rząd uspokaja, że narracja ta nie ma żadnego poparcia w rzeczywistości, a w zimę nie zabranie ani gazu ani węgla.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]