Zakupy spożywcze online – nowa usługa InPost Fresh

Zakupy spożywcze online to coraz bardziej popularna usługa. InPost zauważa potrzeby konsumentów i wprowadza do swojej oferty nowość – dowóz jedzenia z marketów. Zakupy można realizować za pomocą aplikacji InPost Fresh.

Fot. Materiały prasowe

Co to jest InPost Fresh?

InPost to jedna z najbardziej znanych i najczęściej wybieranych firm kurierskich w Polsce. Większość ludzi kojarzy przewoźnika z automatów Paczkomat® – autorskich szaf służących wysyłaniu oraz odbiorze przesyłek. Wolnostojące maszyny przyczyniły się do znacznego rozwoju firmy. Dzisiaj jest ona kurierskim gigantem, ale wciąż nie ustaje w rozwoju.

InPost stale rozbudowuje portfolio swoich usług. W ostatnim czasie firma przewozowa zainteresowała się branżą spożywczą i nawiązała współpracę z dwoma dużymi sieciami marketów. Kooperacja ze sklepami Makro oraz Carrefour zaowocowała powstaniem InPost Fresh. Jest to aplikacja mobilna, która umożliwia dokonywanie zakupów spożywczych online.

InPost Fresh – jak działa aplikacja i cała usługa?

Aplikacja InPost Fresh to mobilne rozwiązanie, które można pobrać na telefon, tablet czy inne urządzenie. Narzędzie firmy kurierskiej dostępne jest w sklepach Google Play oraz App Store. Oznacza to, że jest dostosowana do różnych systemów operacyjnych.

Pobranie aplikacji umożliwia rejestrację w jej systemie. Następnie poprzez wpisanie adresu miejsca zamieszkania, można sprawdzić, czy usługa InPost Fresh jest dostępna w danym obszarze. Jeśli przewoźnik obsługuje konkretny teren, można przejść do składania zamówienia.

Zakupy spożywcze z InPost Fresh rozpoczynają się od wyboru terminu dostawy. Użytkownik musi wskazać konkretny dzień oraz godzinę. Później konsument przechodzi do wyboru sklepu spożywczego. Następnie można już przeglądać ofertę produktową marketów i dodawać pożądane produkty do wirtualnego koszyka.

Kiedy zakupy spożywcze będą skompletowane, wtedy pozostaje finalizacja zamówienia. Aplikacja InPost Fresh umożliwia dokonanie płatności natychmiastowych (poprzez bankowość online lub kod BLIK), ale daje też możliwość zapłaty przy odbiorze. W przypadku drugiej opcji należność trzeba uiścić za pomocą karty lub kodu BLIK.

Po złożeniu zamówienia pozostaje czekać na kuriera z zakupionymi produktami spożywczymi. Dostawa InPost Fresh jest bardzo szybka – czasami w aplikacji można nawet wybrać opcję doręczenia tego samego dnia, w którym zostało złożone zamówienie.

Zakupy spożywcze są kompletowane w sklepie, a następnie trafiają do specjalnych furgonetek. InPost dysponuje flotą lodówko-zamrażarek, które umożliwiają przewożenie jedzenia bez uszczerbku na jego właściwościach. Cały proces dostawy przeprowadzony jest tak, aby klient otrzymał świeże produkty w idealnym stanie.

Zasięg InPost Fresh – gdzie można zamówić dowóz zakupów?

Aplikacja InPost Fresh jest ogólnodostępna dla wszystkich posiadaczy urządzeń mobilnych, ale sam dowóz zakupów spożywczych działa na razie tylko w kilku polskich miastach. Są to głównie spore aglomeracje, wśród których znajduje się Warszawa, Kraków, Katowice czy Łódź. Jednak na liście obsługiwanych miejscowości jest też kilka mniejszych ośrodków. InPost Fresh działa w Sosnowcu, Czeladzi oraz Mysłowicach.

Aktualny spis miast obsługiwanych przez InPost Fresh można znaleźć na stronie https://inpostfresh.pl/. Firma kurierska prawdopodobnie będzie rozwijać swoją, jeszcze dość świeżą usługę. Niewykluczone więc, że niedługo InPost Fresh pojawi się w kolejnych punktach na mapie Polski.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]