Kolejny podręcznik dopuszczony do szkół!

Kolejny podręcznik dopuszczony do przedmiotu Historia i Teraźniejszość. Tym razem autorami publikacji są pracownicy Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych.

Podręcznik nazywa się „Historia i teraźniejszość. Podręczniki. Liceum i technikum. Część 1.”. Jak wynika z opublikowanego wpisu w wykazie książek dopuszczonych do użytku szkolnego autorami są Izabella Modzelewska-Rysak, Leszek Rysak, Karol Wilczyński i Adama Cisek, a rzeczoznawcami podręcznika byli: prof. dr hab. Grzegorz Kucharczyk, dr hab. Mirosław Szumiło i dr hab. Danuta Krzyżyk.

To nie koniec, bowiem w kolejce jest jeszcze trzeci podręcznik: „Historia i teraźniejszość. Podręcznik dla szkoły branżowej I stopnia”. Przygotowany został przez Wydawnictwo SOP Oświatowiec Toruń Sp. z o.o.

Jak mówił Minister Czarnek w wypowiedzi dla portalu Onet, burza wokół pierwszego egzemplarza podręcznika to „preludium przed prawdziwą awanturą”„W drugiej części trzeba będzie pokazać, że w Polsce komuniści przeszli przez przełom 1989 roku suchą stopą, uwłaszczyli się na majątku państwowym, są w biznesie bankowym. Przeprowadzili w latach 90. program powszechnej prywatyzacji. To była niebywała zbrodnia na majątku narodowym” – podkreślił.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]