Program in vitro w Krakowie zostanie przedłużony na kolejne lata!

Podczas ostatniej sesji radni zdecydowali o przyjęciu „Gminnego programu leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Krakowa” na kolejne trzy lata, tj. 2023-2025.

Fot. Pixabay

Program cieszy się dużym zainteresowaniem krakowian, a liczba przewidzianych do dofinansowania miejsc na 2022 rok wyczerpała się już pierwszego dnia od ogłoszenia naboru. Wtedy też wpłynęły aż 243 wnioski. W tym roku z dofinansowań do procedury zapłodnienia pozaustrojowego korzysta 201 par, a na ten cel przeznaczono 1 milion zł.

Mając na uwadze doświadczenia z realizacji tego programu w bieżącym roku, wskazano, że optymalną kwotą, którą należy przeznaczyć w kolejnych latach, jest około 1,8 mln zł rocznie, co pozwoli na dofinansowanie dla co najmniej 360 par każdego roku.

Niezmienna pozostanie forma dofinansowania programu przez miasto. Pary, które zostaną zakwalifikowane do programu, otrzymają dofinansowanie do jednej zindywidualizowanej procedury w wysokości:

  • do 5 000 zł w przypadku procedury zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa partnerskiego, procedury zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa innego niż partnerskie – dawstwa męskich komórek rozrodczych oraz procedury zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa innego niż partnerskie – dawstwa żeńskich komórek rozrodczych
  • do 2 500 zł w przypadku procedury adopcji zarodka.

Realizatorzy „Gminnego programu leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Krakowa” na kolejne lata, zostaną wyłonieni w drodze konkursu ofert.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]