Przewoził 4 pasażerów w bagażniku

W niedzielę (4 września 2022 roku) około godziny 22:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Limanowej na ul. Bronisława Czecha zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Volkswagen Caddy.

Fot. Małopolska policja

Jak się okazało w pojeździe podróżowało 9 osób. Funkcjonariusze sprawdzili dowód rejestracyjny, w którym jasno było określone że tym pojazdem może podróżować maksymalnie pięć osób. Czterech pasażerów siedziało w bagażniku. Za to przewinienie policjanci zatrzymali 25-letniemu kierującemu prawo jazdy oraz nałożyli na niego mandat karny w kwocie 1200 zł i 4 punkty karne.

Przypomnimy, że przewożenie osób w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym skutkuje utratą prawa jazdy na okres 3 miesięcy, ale przede wszystkim stanowi to ogromne zagrożenie dla wszystkich pasażerów szczególnie podczas zdarzeń drogowych.
Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]