O której zmarła królowa? Podano komunikat

Brytyjski rząd ujawnił o której godzinie o śmierci Jej Wysokości Królowej Elżbiety II dowiedziała się Liz Truss. Według planu London Bridge, była ona drugą osobą wyłączając rodzinę, która dowiedziała się o śmierci monarchini. Podano, która była wtedy godzina.

Fot. Pixabay

Plan London Bridge, to instrukcje postepowania w przypadku śmierci królowej. Jej prywatny sekretarz jest pierwszym urzędnikiem (tj. nie jednym z jej krewnych ani członkiem zespołu medycznego), który przekazał tę wiadomość. Według planu pierwszym działaniem jest skontaktowanie się z premierem, gdzie urzędnicy państwowi za pomocą bezpiecznych linii telefonicznych przekują premierowi hasło „London Bridge is down”.

Liz Truss została poinformowana o odejściu Elżbiety II o godzinie 16.30, czyli o 17.30 czasu polskiego. Oficjalny komunikat podano trzy godziny później.

Następnym krokiem było skontaktowanie się z nowym królem, którym automatycznie został książę Karol, obecnie Jego Wysokość Król Karol III.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]