Władimir Putin przyjedzie na pogrzeb Elżbiety II? Jest oświadczenie Kremla

Kondolencje po śmierci Królowej Elżbiety przesłał m.in. Władimir Putin. Z tego powodu wiele osób zastanawiało się czy przywódca Rosji przyjedzie na pogrzeb monarchini. Rzecznik Kremla krótko skomentował, jaka jest decyzja rosyjskich władz.

Fot. Shutterstock

„Życzę odwagi i wytrwałości w obliczu tej trudnej, nieodwracalnej straty. Proszę o przekazanie szczerych kondolencji i wsparcia członkom rodziny królewskiej i całemu narodowi Wielkiej Brytanii” – napisał Władimir Putin. Dodał, że „królowa była autorytetem na arenie międzynarodowej”.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się niedzielę, 18 września w opactwie westminsterskim. Wiele osób zastanawia się czy kondolencje od Władimira Putina oznaczają, że wybierze się on do Londynu.

Prezydent Rosji Władimir Putin nie planuje jechać na pogrzeb królowej Elżbiety II. Choć Rosjanie szanowali ją za jej mądrość, obecność Putina na pogrzebie królowej nie jest brana pod uwagę – przekazał Dmitrij Pieskow, rzecznik Kremla.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]