Ogromne pieniądze dla rodziców, dodatkowe dni wolne i elastyczny czas pracy! Minister Maląg zapowiada wsparcie dla rodzin!

Minister Maląg nie ukrywa, ze dotychczasowe wsparcie dla rodzin już jest duże, a będzie jeszcze większe. Oto, na co mogą jeszcze liczyć rodzice i ich dzieci.

Minister Maląg wielokrotnie zapowiadała, że podwyższenia programu 500 plus nie będzie. Teraz mamy na to kolejne potwierdzenie, ponieważ w budżecie na przyszły rok nie ma wzmianki o waloryzacji świadczenia. Szefowa resortu rodziny ujawnia jednak, że rząd zaproponuje rodzinom kolejne, duże wsparcie.

W rozmowie z „Faktem” minister przypomina, że niedawno wystartował program mieszkanie bez wkładu własnego, gdzie możliwe jest także umorzenie tego wkładu, co oznacza zaoszczędzenie ogromnych pieniędzy rodziny.

Jest także zapowiedź kolejnych działań. Będą to elastyczny czas pracy, by połączyć karierę z życiem rodzinnym oraz wydłużenie urlopów rodzicielskich z 32 do 41 tygodni. Rząd ma też dążyć do najmniejszego wykorzystania umów zlecenia i ich „ozusowienia”, czyli nałożenie na nie obowiązkowej składki ZUS.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]