Łatwiejszy przejazd ulicą Opolską

Od 10 września, kierowcy mają do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdą ze stron na ul. Opolskiej. Ruch drogowy poprowadzony jest łącznicami drogowymi po południowej i północnej stronie tej arterii – informuje Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie.

Fot. materiały ZIM

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, od 10 września, od godz. 7.00, ruch w ciągu ul. Opolskiej odbywa się dwoma pasami w każdą ze stron. Kierujący mają do dyspozycji łącznice drogowe, które powstały po południowej i północnej stronie arterii, w rejonie robót przy budowie linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Górki Narodowej.

Wkrótce również wykonawca rozpocznie pozostałe roboty konstrukcyjne przy tunelu, związane z wykonaniem ściany środkowej pomiędzy jezdniami, a następnie stropu tunelu wraz z płytami przejściowymi. Kolejnym etapem będzie realizacja infrastruktury i warstw konstrukcyjnych nawierzchni skrzyżowania zlokalizowanego na tunelu.

Budowa linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju z Krowodrzy Górki do Górki Narodowej to projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014–2020. Termin rozliczenia zadań, realizowanych w ramach tej perspektywy finansowej, to 2023 rok. Wtedy też powinna zakończyć się realizacja tramwajowej inwestycji na północy Krakowa.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]