Nieszczęśliwy wypadek. Zmarł Jerzy Rojek, działacz Solidarności, były więzień polityczny

Nie żyje Jerzy Rojek,  były działacz Solidarności i więzień polityczny. mieszkaniec gminy Kalwaria Zebrzydowska. Zmarł 9 września. 

Fot. Pixabay / Kraków w Pigułce

Był założycielem Obywatelskiej Organizacji Strażniczej. Nazywał się „Patrzącym Psem”. Miało to odzwierciedlać patrzenie na ręce władzy.

Zasunął m.in. działaniami zmierzającymi do usunięcia pomnika z czasów  z rynku miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej. W  czasie sesji Rady Miejskiej złożył wniosek by „podjąć działania zmierzające do usunięcia pomnika znajdującego się na Rynku w Kalwarii Zebrzydowskiej”.

„Jurek miał wypadek w piątek (9.09) rano. W jego wózku, którym się poruszał odpadło koło i spadł z werandy. Niestety został odnaleziony dopiero po kilku godzinach. Nie chciał jechać do szpitala. Wyczuwał, że to chyba będzie koniec, a on chciałby umrzeć w domu. Zabrali go do szpitala. Zmarł około 23:30” – poinformował portal https://www.wadowice24.pl/, przyjaciel pana Jerzego.

 

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]