Prace kanalizacyjne na ul. Ułanów, tak pojedzie linia nr 124

Rozpoczyna się przebudowa kanalizacji wodociągowej i sanitarnej w rejonie ul. Ułanów i al. Jana Pawła II. Od poniedziałku, 12 września, zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu drogowego. Swoją trasę zmieni linia autobusowa nr 124.

Fot. Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie

Prace zostaną podzielone na dwa etapy:

Etap I:

Budowa kanalizacji sanitarnej – na odcinku o długości ok. 46 m od przejścia dla pieszych na ul. Ułanów, przy skrzyżowaniu z al. Jana Pawła II oraz na chodniku po północnej stronie al. Jana Pawła II – na odcinku ok. 25 m od skrzyżowania z ul. Ułanów, w kierunku Nowej Huty.

W tym czasie na fragmencie ulicy Ułanów – od skrzyżowania z al. Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Łąkową – ruch jednokierunkowy; dla pojazdów objazdy; zmiany dla pieszych.

Etap II:

Budowa wodociągu – chodnik po południowej stronie al. Jana Pawła II, na odcinku ok. 33 m od skrzyżowania z ul. Ułanów w kierunku Nowej Huty.

W tym czasie zwężenie jezdni al. Jana Pawła II; w ciągu ul. Ułanów – jazda na suwak; zmiany dla pieszych.

Prace zakończą się do końca października.

Zmiany w kursowaniu linii nr 124:

Linia nr 124 w trakcie remontu będzie korzystać z tymczasowego przystanku końcowo-początkowego „TAURON Arena Kraków Wieczysta 08”, który będzie zlokalizowany na al. Jana Pawła II w kierunku ronda Czyżyńskiego.

Szczegóły zmian trasy:

  • W kierunku przystanku „TAURON Arena Kraków Wieczysta”: „Os. Podwawelskie” – … – przystanek „Ugorek” 02, ul. Ugorek, ul. Meissnera, al. Jana Pawła II – „TAURON Arena Kraków Wieczysta” 08
  • W kierunku osiedla Podwawelskiego: „TAURON Arena Kraków Wieczysta” 08 – al. Jana Pawła II, ul. Ułanów, ul. Ugorek, przystanek „Meissnera” 01 – … – „Os. Podwawelskie”.

Rozkład jazdy zostanie zmieniony. Odjazdy z przystanku początkowego „TAURON Arena Kraków Wieczysta 08” będą realizowane 2 minuty wcześniej niż w normalnym rozkładzie jazdy. Godziny odjazdów z pozostałych przystanków pozostaną bez zmian.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]