Trumna Królowej Elżbiety II dotarła do Pałacu Buckingham

Trumna Jej Królewskiej Mości Królowej dotarła do Pałacu Buckingham, gdzie spocznie na noc w Sali Łukowej – informuje rodzina królewska w mediach społecznościowych. 


„Jutro trumna zostanie przeniesiona w procesji na bryczce Królewskiej Artylerii Konnej Królewskiej Artylerii Konnej do Pałacu Westminsterskiego, gdzie królowa będzie spoczywać w stanie w Westminster Hall do dnia państwowego pogrzebu.” – czytamy w oświadczeniu.

W Opactwie Westminsterskim odbędzie się państwowy pogrzeb prowadzony przez arcybiskupa Canterbury. Jej ciało zostanie następnie pochowane w przygotowanym grobowcu w Kaplicy Pamięci Króla Jerzego VI w Kaplicy św.

Przed pogrzebem w kaplicy św. Jerzego odbędzie się nabożeństwo pogrzebowe. Zgodnie z ustaleniami królowej i premiera dzień pogrzebu będzie dniem żałoby narodowej, choć nie zostanie udzielony dzień wolny od pracy. Dwuminutowa cisza miała mieć miejsce w całym Zjednoczonym Królestwie.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]