Idą ciężkie czasy. Firmy chcą zwalniać pracowników

Firmy deklarują, że z powodu kryzysu będą podnosić ceny. Jeżeli to nie pomoże utrzymać rentowności, w drugiej kolejności wskazują na zwolnienia pracowników.

Fot. Shutterstock

Pracodawcy RP przeprowadzili ankietę wśród przedsiębiorców. Chciano dowiedzieć się czego się obawiają i jak zamierzają znaleźć oszczędności.

Z ankiety wynika, że kryzys energetyczny budzi największe obawy przedsiębiorców. 81,1 proc. z nich obawia się wzrostu cen energii elektrycznej, a 73,6 proc. wzrostu inflacji. 56,6 proc. ankietowanych wskazuje, że największym problemem dla ich firm będzie wzrost cen gazu. Na dalszych miejscach są m.in. nadregulacja i niestabilność prawa (54,7 proc.), a także problemów z utrzymaniem łańcucha dostaw (52,8 proc.).

Oszczędności pracodawcy chcą szukać przede wszystkim w ograniczeniu inwestycji (64 proc.), podniesienie cen towarów i usług (52,8 proc.) oraz zamrożeniu wzrostu płac (41,5 proc.). 35 proc. ankietowanych deklaruje, że w razie problemów będzie rozwiązywała umowy o pracę.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]