Niemal trzykrotnie przekroczył dozwoloną prędkość. Może zapłacić gigantyczną karę!

Ponad 142 km/h w obszarze zabudowanym. W niedzielę, w godzinach popołudniowych policjant ruchu drogowego pełniący służbę na ulicy Wojska Polskiego w Tarnowie zwrócił uwagę na mini coopera, którego kierowca jechał zdecydowanie za szybko w obszarze zabudowanym (gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h).

Fot. policja

Funkcjonariusz sprawdził prędkość, z jaką poruszał się pojazd. Wynik na wyświetlaczu pokazywał … 142 km/h. Kierowca rozwinął taką prędkość, wykorzystując kilkusetmetrowym prosty odcinek ulicy Wojska Polskiego w Tarnowie, na której występuje kilka przejść dla pieszych.

Brawurową jazdę kierowcy przerwał policjant ruchu drogowego zatrzymując mini coopera do kontroli. Za złamanie limitu prędkości na 20-latka z gminy Tarnów nałożony został mandat karny w wysokości 2500 zł, którego młody mężczyzna jednak nie przyjął. W związku z odmową jego przyjęcia został sporządzony wniosek o ukaranie drogowego pirata do tarnowskiego sądu. Teraz czeka go postępowanie przed sądem, który za popełnione wykroczenie może nałożyć grzywnę nawet do 30 000 złotych.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]