Niewybuch w lesie koło Krzeszowic. Na miejsce wezwano saperów

12 września br. oficer dyżurny Komisariatu Policji w Krzeszowicach otrzymał zgłoszenie o niebezpiecznym znalezisku, które zostało ujawnione w masywie leśnym we Frywałdzie.

Fot. Policja

Policjanci natychmiast udali się na miejsce, gdzie zabezpieczyli obszar, w którym znajdował się niewybuch o wymiarach 24 cm długości i 8 cm średnicy. Rozpoznanie policyjnego pirotechnika potwierdziło, że jest to pocisk artyleryjski, pochodzący z czasów II wojny światowej.
Na miejsce wezwano saperów, którzy kolejnego dnia przejęli niewybuch i przewieźli go na poligon, celem jego zneutralizowania.
Pamiętaj, że w przypadku ujawnienia przedmiotu choćby przypominającego niewybuch, należy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką Policji.
Z uwagi na niebezpieczeństwo, jakie mogą nieść ze sobą te groźne znaleziska, w żadnym wypadku nie należy ich dotykać, czy przemieszczać — może to grozić wybuchem!

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]