Nowe rowery elektryczne już w tym tygodniu!

Zgodnie z zapowiedziami od połowy września rusza rozbudowany system Park-e-Bike. Na stacjach P+R Nowy Bieżanów, P+R Kurdwanów oraz P+R Mały Płaszów od czwartku, 15 września, zaczniemy udostępniać rowery – informuje Zarząd Transportu Publicznego.

Fot. Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie

Na każdym z wymienionych parkingów bezpłatnie będzie dostępne dla mieszkańców po około 30 rowerów.

Rowery są już rozwożone, ale na razie jeszcze nie można z nich korzystać – wirtualne stacje zostaną aktywowane w czwartek, 15 września.

Stacje zostały wytyczone w obrębie istniejących wiat przy parkingach typu P+R. Na każdej stacji będzie informacja z nazwą oraz regulaminem w języku polskim, angielskim i ukraińskim.

– Użytkownicy mogą wypożyczyć i zwrócić rower na dowolnej aktywnej stacji. Sugerujemy jednak zwroty na tym samym parkingu, z uwagi na kwestie techniczne nie ma jednak możliwości wymuszenia takiej opcji w aplikacji – mówi Łukasz Franek, dyrektor Zarządu Transportu Publicznego.

Przypominamy, że z rowerów można korzystać we wszystkie dni tygodnia od godz. 6.00 do godz. 21.00. Rower można wypożyczyć do godz. 20.00. Wypożyczone rowery należy zwrócić w tym samym dniu – do godz. 21.00. Brak zwrotu roweru w określonym regulaminem terminie będzie skutkował m.in. zablokowaniem konta użytkownika. System będzie czynny we wszystkie dni tygodnia.

Więcej informacji o aplikacji i regulaminie tutaj.

W tym roku urzędnicy będą analizowali funkcjonowanie systemu. W razie potrzeb, od nowego sezonu będą wprowadzane ewentualne zmiany.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]