Współtwórca „Reksia” i „Bolka i Lolka” nie żyje! Wiesław Zięba miał 75 lat

„12 września w wieku 75 lat zmarł Wiesław Zięba. Wiesław Zięba, Scenarzysta, autor opracowania plastycznego i reżyser filmów rysunkowych. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich zaangażowany w popularyzację polskiego kina młodego widza w kraju i na świecie” – poinformowało Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

„Właśnie dotarła do nas smutna informacja 12 września 2022 roku zmarł wybitny scenarzysta, autor opracowań plastycznych i reżyser filmów rysunkowych – Wiesław Zięba.
Spod jego ręki wychodziły znakomite produkcje Studia Filmów Rysunkowych takie jak „Pampalini łowca zwierząt„, „Reksio” czy „Bolek i Lolek”. Człowiek wielu talentów, zaangażowany w popularyzację polskiego kina młodego widza.
Składamy najszczersze kondolencje rodzinie.” – poinformowało Studio Filmów Rysunkowych.


Debiutował w 1972 w tygodniku „Szpilki”. W tym samym roku rozpoczął pracę w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, a od roku 1983 w Studiu Miniatur Filmowych w Warszawie.

Od 1980 roku reżyserował filmy w oparciu o własne scenariusze i animację. Zajmował się też plastyką. Był autorem filmów reklamowych.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]