48 najnowocześniejsze samoloty z Korei będą na wyposażeniu polskiej armii. Podpisano umowę

Wicepremier i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, podpisał umowę na dostawę 48 koreańskich samolotów bojowo-szkoleniowych FA-50.

Na uroczystości był także Prezydent Andrzej Duda. Prezydent i zwierzchnik sił zbrojnych mówił, że to niezwykle ważny moment, odkąd przestaliśmy być częścią sowieckich wpływów.

Umowy zawierają także pakiet szkoleniowy wraz z trenażerami, symulatorami, pakiet logistyczny. Jesteśmy umówieni także co do tego, że w Polsce powstanie centrum serwisowe na bazie współpracy Korea Aerospace Industries z Polską Grupą Zbrojeniową – powiedział Mariusz Błaszczak.

To niezwykle ważny moment w dziejach polskich sił zbrojnych, odkąd przestaliśmy być częścią sowieckich wpływów – mówił prezydent Andrzej Duda – Ten dzień wyznacza początek końca obecności sowieckich samolotów myśliwskich w naszej armii – dodał.

Południowokoreański samolot szkolno-bojowy produkowany jest od 2002 przez Korea Aerospace Industries z siedzibą w Sach’ŏn, w Korei Południowej, przy współpracy z amerykańskim koncernem Lockheed Martin. Jest to jedna z najnowocześniejszych obecnie maszyn szkolno-bojowych na świecie.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]