Najbogatszy Ukrainiec włącza się wojnę. Buduje i wysyła nietypowe konstrukcje

Najbogatszy Ukrainiec włącza się w wojnę. Jego firma rozpoczęła produkcję stalowych konstrukcji, które mogą zaważyć o losach tej wojny.

Dotychczas część żołnierzy spała w okopach, a część walczyła lub czuwała. Było to niebezpieczne, bo nikt nie był chroniony, gdy spadał pocisk, a śpiący żołnierze byli bezbronni.

Rinat Achmetow produkcje metalowe tuby, które pomogą Ukraińcom w odpoczynku i funkcjonowaniu na froncie.

Konstrukcje będą zakopane w ziemi. Składa się je na miejscu, nie wymagają więc użycia dźwigu, a całość konstrukcji waży 50 kg. Wytrzymają uderzenie pocisku 1500 mm.

W środku znajdują się miejsca do spania i podstawowe wyposażenie mające zaspokoić potrzeby codziennego życia. Jest więc odpływ wody i wyjście awaryjne na wypadek uderzenia i zasypania.

Rinat Achmetow, to najbogatszy Ukrainiec i m.in. właściciel klubu piłkarskiego Szachtar Donieck. Od początku wojny angażuje się  pomoc Ukrainie. Przez pół roku Grupa Metinvest Rinata Achmetowa i Wadyma Nowinskiego skierowała na pomoc Ukrainie ponad 1,9 miliarda hrywien. Firma poważnie ucierpiała w wojnie z Rosją. To do niej należy m.in. Azowstal, który został zrównany z ziemią przez Rosjan. Firma obecna jest w Europie, Azji, Afryce i Ameryce Północnej. Już w czerwcu biznesmen rozpoczął proces przeciwko Rosji. Zamierza domagać się gigantycznego odszkodowania.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]