Rosyjska propaganda. Na antenie „Rossija1” pokazali film potwornie obrażający Elżbietę II [WIDEO]

Na antenie programu 60 Minut na kanale Rossija 1 pokazali wideo, w którym podobno królowa Wielkiej Brytanii Elżbieta II w młodości rzuca jedzeniem afrykańskim dzieciom prosto na ziemię, a oni je podnoszą. W rzeczywistości rosyjscy propagandyści kłamali, pokazując film  reżysera Gabriela Weira w 1899 r., 27 lat przed narodzinami królowej.„Oto co sobą przedstawiała Elżbieta, oto królowa w młodości. O tak właśnie karmiła dzieci. Spójrzcie na tę dobroć, jak do zwierząt w ZOO” – grzmiała prezenterka.

Film był również rozpowszechniany na Facebooku i Twitterze, jako zdjęcia z Elżbietą II, ale niektórzy użytkownicy zwracali uwagę, że był  fałszywy.

Na stronie internetowej Catalog Lumière opublikowano kadr z materiału nakręconego przez Weir w protektoracie Annam podczas francuskiej kolonizacji Indochin (obecnie terytorium Wietnamu). Na nagraniu widać dwie kobiety (żonę i córkę gubernatora generalnego Paula Doumera, który w latach 1931–1932 został prezydentem Francji) rzucające pieniędzmi w miejscowe dzieci.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]