Rosyjski deputowany i człowiek Putina grozi atakiem jądrowym! Wymienił dwa kraje! „Zamienimy ich w pustynię”

Andrej Gurulow, deputowany do rosyjskiej Dumy Państwowej, a prywatnie przyjaciel Władimira Putina w państwowej telewizji groził atakiem jądrowym na kraje NATO.

Zdaniem deputowanego Rosja nie może użyć broni atomowej na Ukrainie, bo, jak stwierdził Rosjanie „wciąż muszą tam żyć”.

Przekonywał jednak, że Rosja może zaatakować Wielką Brytanię lub Niemcy. – Jeśli zamienimy Wyspy Brytyjskie w „marsjańską pustynię”, używając taktycznej broni nuklearnej, to dla kogo oni uruchomią artykuł 5.? Dla nieistniejącego państwa, które zostało zamienione w „marsjańską pustynię”? – pytał deputowany. Zapadała cisza i nikt nie odważył się mu przerywać.

W kolejnej wypowiedzi sugerował, że Rosjanie w podobny sposób mogą zaatakować Berlin. – Cały naród pogrąży się w chaosie, co zasadniczo oznacza jego śmierć – dodał.

Nie wiadomo do końca w jakim kontekście miały padać te groźby. Polityk mówił jednak coś o „wejściu żołnierzy tam” oraz o tym, że NATO „musi brać to pod uwagę”. Zapewne chodzi więc o Ukrainę.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]