Specjalne oświadczenie Karola III przed pogrzebem królowej Elżbiety II

Karol III objął tron po zmarłej 8 września matce Królowej Elżbiecie II. Dziś ma odbyć się pogrzeb monarchini. W specjalnym oświadczeniu nowy król odniósł się do wydarzeń ostatnich dni.

By Mark Jones – This file has been extracted from another file, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=69890470

„W ciągu ostatnich dziesięciu dni moja żona i ja byliśmy tak głęboko poruszeni licznymi kondolencjami i wsparciem, jakie otrzymaliśmy z tego kraju i na całym świecie” – przekazał w oświadczeniu w niedzielę wieczorem.

„W Londynie, Edynburgu, Hillsborough i Cardiff byliśmy niezmiernie poruszeni przez wszystkich, którzy zadali sobie trud, aby przybyć i oddać hołd dożywotniej służbie mojej drogiej matce, zmarłej królowej”.

„Kiedy wszyscy przygotowujemy się do ostatniego pożegnania, chciałem po prostu skorzystać z okazji, aby podziękować wszystkim tym niezliczonym ludziom, którzy byli takim wsparciem i pociechą dla mojej rodziny i mnie w tym czasie żałoby” – powiedział Charles.

 

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]