Te telewizory mogą zniknąć z rynku! Wszystko przez dyrektywy unijne!

1 marca 2023 roku w życie wejdzie dyrektywa o ekoprojektowaniu wyświetlaczy elektronicznych. Producenci nie są w stanie dostosować się do wytycznych. Niezgodnych będzie 70 proc. odbiorników 4K i wszystkie odbiorniki 8K.

Fot. JESHOOTS.com / Pexels

Przepisy określają maksymalne zużycie energii dla telewizorów i monitorów zarówno podczas pracy, jak i w trybie czuwania.

„Regulacje mają obowiązywać już od 1 marca 2023 r. To oznacza, że wiosną przyszłego roku najnowocześniejsze telewizory 8k znikną ze sklepowych półek. Ale trzęsienie ziemi przeżyje również cały rynek telewizorów. Branża szacuje, że ze sklepów będzie trzeba wycofać dodatkowo nawet 70 proc. modeli 4k oraz 50 proc. HD. W odniesieniu do tych rozdzielczości przepisy głównie wpłyną na podstawowe najtańsze modele, które zużywają więcej energii” – pisze związek cyfrowa Polska.

„Eksperci Związku Cyfrowa Polska wystosowali pismo do ministra rozwoju i technologii Waldemara Budy. Zwracamy się z prośbą o interwencję Pana Ministra w tej sprawie na forum europejskim w celu przeprowadzenia przez Komisję Europejską rzetelnego przeglądu rynku oraz urealnienia limitów EEI dla wyświetlaczy 8K i MicroLED” – czytamy w branżowym liście. Związek apeluje o odroczenie wejścia w życie nowych regulacje do czasu zakończenia wymaganego przeglądu i rewizji przepisów.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]