Dzisiaj orędzie Putina. Deputowany ujawnia, co zostanie ogłoszone!

Cała treść orędzia Władimira Putina nie jest znana, ale Andriej Kartapołow ujawnia, czego możemy się spodziewać.

Orędzie Władimira Putina miało się odbyć we wtorek wieczorem, ale przesunięto je na środę. Nikt nie wie, co tak naprawdę ogłosi prezydent, ale Andriej Kartapołow mówi, że nie będzie to powszechna mobilizacja.

Kartapołow jest deputowanym do rosyjskiej Dumy, byłym wiceministrem obrony i emerytowanym generałem. Co więcej, to on wprowadził do kodeksu karnego nowe pojęcia „mobilizacji” i „stanu wojennego”.

Nie będzie powszechnej mobilizacji. Wielokrotnie mówił o tym prezydent, jego sekretarz prasowy Dmitrij Pieskow i wielu innych polityków na szczeblu federalnym. „Prawo” to nie to samo, co „mobilizacja” – powiedział polityk Gazecie Parlamentarnej.

Przyznał jednak, że w niektórych regionach Rosji może zostać wprowadzony stan wojenny ze wszystkimi skutkami tej decyzji. – W stanie wojennym to administracja wojskowa przejmuje pełną władzę. Ograniczenia, takie jak godzina policyjna, zostanie wprowadzony specjalny reżim działania dla obiektów infrastruktury krytycznej itd. I tak właśnie będzie – powiedział Kartapołow.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]