Szojgu zabiera głos. Powoła do wojska setki tysięcy rezerwistów!

Po orędziu Władimira Putina głos zabrał minister obrony Siergiej Szojgu. Częściowa mobilizacja obejmie 300 tys. ludzi – powiedział minister obrony Rosji.

Fot. Kraków w Pigułce / Pixabay

Minister zapewnił, podobnie, jak Władimir Putin, że mobilizacja ma dotyczyć wyłącznie ludzi z doświadczeniem wojskowym i „nie będzie powołań studentów”. Według ministra obrony Rosji, wspomniane 300 tys. poborowych stanowi 1 proc. ogólnego potencjału mobilizacyjnego Rosji.

Władimir Putin wygłosił orędzie do narodu. Ogłosił częściową mobilizację w Rosji. Orędzie wyemitowano o 9 rano czasu lokalnego, czyli o 8 czasu polskiego.

Celem części zachodnich elit jest osłabienie naszego kraju. Mówią, że Rosja powinna podzielić się na kilka skonfliktowanych części. Uczynili z totalnej rusofobii swoją broń – powiedział rosyjski przywódca.

21 września, a więc od razu po wygłoszeniu orędzia. rozpocznie się częściowa mobilizacja. Do służby skierowani będą obywatele, którzy znajdują się w rezerwie. Chodzi więc głównie o wszystkich, którzy mają jakiekolwiek doświadczenie, ale poborowi i tak będą przechodzili odpowiednie szkolenia. Takich osób w Rosji jest około 2,5-3 mln.

Przy okazji orędzia Władimir Putin kolejny raz groził zachodnim państwom.

NATO prowadzi rekonesans w całej południowej Rosji. Otwarcie mówią, że Rosja musi zostać pokonana na polu bitwy. W grę wchodzi również szantaż nuklearny. Tym, którzy wypowiadają takie słowa, przypominam, że nasz kraj też ma takie możliwości. Używamy wszelkich środków, aby chronić naszych ludzi. To nie blef. Nasza suwerenność i wolność zostaną zabezpieczone wszelkimi dostępnymi środkami – powiedział.

Kika słów powiedziano także o referendach, które mają przyłączyć separatystyczne republiki do Rosji. Putin powiedział, że Rosja „dołoży wszelkich starań, aby były zabezpieczone”.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]