Dziś Dzień bez Samochodu. Komunikacją miejską pojedziesz za darmo

Dobiega końca tegoroczna edycja Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Tradycyjnie już, zwieńczeniem jest Europejski Dzień bez Samochodu. Dzisiaj w pojazdach komunikacji miejskiej wyłączone są kasowniki.

Fot. Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie

Wydarzenie organizowane jest we wszystkich krajach naszego kontynentu oraz poza jego granicami, np. w Japonii czy Brazylii. Zainicjowana przez Komisję Europejską – Dyrekcję Generalną ds. Mobilności i Transportu w 2002 r. kampania, zachęca mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych sposobów podróżowania: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze, korzystania z komunikacji miejskiej lub carpoolingu.

W Krakowie Tydzień Zrównoważonego Transportu obchodzimy od kilku lat. Podczas tegorocznej akcji w mieście odbędzie się wiele wydarzeń, spośród których każdy znajdzie dla siebie coś interesującego.

22 września – tak, jak w latach poprzednich, będzie Europejskim Dniem Bez Samochodu. W tym dniu w pojazdach komunikacji miejskiej wyłączone zostaną kasowniki. Z bezpłatnych przejazdów będzie można korzystać na dziennych i nocnych liniach autobusów i tramwajów. W godzinach 13.00–17.00 na Politechnice Krakowskiej wypróbować będzie można symulator tramwaju NGT6. Chętni będą mogli spróbować swoich sił w prowadzeniu tramwaju po wirtualnym mieście, porozmawiać z wykwalifikowanymi instruktorami na temat jazdy tramwajami oraz poznać przepisy ruchu drogowego odnoszące się do tramwajów.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]