Wyrównywał teren działki, w przywiezionej ziemi znalazł granat

Podczas prac ziemnych mieszkaniec Pleśnej odnalazł granat. Okazało się, że niebezpieczne znalezisko zostało przywiezione wraz z ziemią przeznaczoną do plantowania terenu.

Fot. Straż Miejska

W sobotę mieszkaniec Pleśnej wysypał ziemię na swojej działce, z zamiarem jej wyrównania. W pewnym momencie z przywiezionej na działkę ziemi zobaczył przedmiot, który wyglądem przypominał granat. Mężczyzna powiadomił dyżurnego tarnowskiej Policji o znalezisku, a ten skierował na miejsce zespół minersko-pirotechniczny.
Policjanci rozpoznali znalezisko jako granat F-1 z czasów II wojny światowej i zabezpieczyli miejsce jego odnalezienia. Niewybuch posiadał zapalnik, co groziło detonacją. Z uwagi na znaczne oddalenie domostwa od najbliższych zabudowań, nie dokonano ewakuacji mieszkańców. W poniedziałek granat został zabrany przez saperów Wojska Polskiego z Rzeszowa, którzy wywieźli go na poligon, gdzie zostanie bezpiecznie zneutralizowany.
Przypominamy o właściwym postępowaniu z tego typu niebezpiecznymi znaleziskami. Są to przedmioty, które mogą eksplodować, a nieodpowiednie postępowanie z nimi może narazić nas na utratę zdrowia, a nawet życia.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE