Będą podwyżki dla milionów Polaków! Komisja kończy prace nad zmianami w Kodeksie Pracy

Sejmowa Komisja kończy prace nad zmianami w Kodeksie Pracy. Miliony Polaków pracujących zdalnie otrzyma podwyżkę.

Fot. Pexels

Jak wynika z badań serwisu pracuj.pl, już około 35 proc. osób pracuje zdalnie lub hybrydowo. Do tego 9 na 10 nie chce wracać do pracy stacjonarnej.

Praca zdalna cieszy się więc popularnością i zainteresowaniem, ale nie nie jest unormowana w przepisach. Nad zmianami w tym zakresie pracuje sejmowa komisja, której prace zmierzają do końca.

Jak pisze „Super Express” komisja nałoży na pracodawców obowiązek wypłaty dodatkowego świadczenia, które ma pokryć wydatki pracownika związane np. z użytkowaniem laptopa, prądu czy Internetu.

Pierwszym rozwiązaniem ma być zwrot kosztów. To rozwiązanie będzie trudne i czasochłonne w wielu firmach. Polegać będzie na indywidulanym wyliczeniu każdemu pracownikowi co miesiąc kosztów np. poprzez przeglądanie rachunków. Drugą, znacznie prostszą opcją ma być ryczałt, czyli stała kwota zależna tylko od liczby przepracowanych dni w miesiącu. Będzie to zapewne przedmiotem indywidulnych ustaleń z pracownikiem.

Komisja pracuje też na kwestią bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ewentualnych wypadków. Zbyt wysokie koszty czy restrykcyjne przepisy spowodują, że pracodawcy będą nakazywali pracę stacjonarną.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]