Jarosław Kaczyński ukarany przez Komisję Etyki Poselskiej!

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński został ukarany przez sejmową Komisję Etyki Poselskiej. Komisja uznała, że prezes PiS szydził z osób transpłciowych.

Sprawa dotyczy wypowiedzi podczas spotkania z wyborcami we Włocławku 25 czerwca 2022. Jarosław Kaczyński mówił o osobach o „lewicowych poglądach”.

(…) Każdy z nas może w pewnym momencie powiedzieć: do godz. 5:30 byłem mężczyzną, a teraz jestem kobietą. Bo przecież lewica uważa, że tak powinno być i należy tego przestrzegać – powiedział prezes PiS – Mój szef w pracy, czy nawet moja koleżanka i kolega powinni się zwracać w w formie żeńskiej. Można mieć takie poglądy. Dziwne co prawda. Ja bym to badał, ale… można – dodał Jarosław Kaczyński.

Przewodnicząca komisji Monika Falej z Lewicy poinformowała, że Sejmowa Komisja Etyki Poselskiej ukarała Jarosława Kaczyńskiego naganą.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]