Czarnek o nauce zdalnej: „W takich przypadkach lekcje będą odwoływane”

Przemysław Czarnek był gościem Programu Trzeciego Polskiego Radia. Minister zauważył, że pojawiają się obawy o naukę zdalną w kontekście Covid-19 i kryzysu energetycznego. Postanowił wyjaśnić, jak będzie wyglądała edukacja jesienią i zimą.

Minister wyjaśnił, że „W dającej się przewidzieć przyszłości” nie spodziewa się sytuacji, aby wprowadzić naukę zdalną. Wyjaśnił jednak, że są sytuacje, kiedy jest ona przewidziana.

Jeśli chodzi o temperaturę w pomieszczeniach w szkołach, to przepisy, które obowiązują od kilkudziesięciu lat, stanowią, że jeśli temperatura spadnie poniżej 15 stopni, to zajęcia są odwoływane. I to nie są przepisy, które my ustanowiliśmy, tylko przepisy, które obowiązują od kilkudziesięciu lat – wyjaśnił Czarnek. Dodał, że każdego roku zdarza się awaria kotła czy sytemu ogrzewania i wtedy przejście na naukę zdalną również jest możliwe.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]