Moskwa obiecuje chronić „nowych ziem rosyjskich wszystkimi dostępnymi siłami i środkami”

30 września ma dokonać się oficjalna aneksja czterech ukraińskich regionów. „Ceremonia podpisania traktatów o przystąpieniu nowych terytoriów do Federacji Rosyjskiej odbędzie się 30 września na Kremlu o godzinie 15:00 czasu moskiewskiego” – poinformował w czwartek rzecznik Władimira Putina Dmitrij Pieskow. Moskwa obiecuje chronić „nowych ziem rosyjskich” wszystkimi dostępnymi siłami i środkami”


„Ceremonia podpisania porozumień o wejściu nowych terytoriów do Federacji Rosyjskiej odbędzie się 30 września na Kremlu o godzinie 15:00 czasu moskiewskiego – poinformował Pieskow.

„Na tym wydarzeniu będzie obszerne przemówienie prezydenta Putina. To nie jest przesłanie prezydenta do Zgromadzenia Federalnego, bardzo ważne jest, aby go nie mylić” – podkreślił. „To jest inny format, przesłanie prezydenta nastąpi później, poinformujemy o tym w odpowiednim czasie” – powiedział Pieskow.” – podaje agencja TASS.

Według doniesień mają zostać podpisane 4 umowy:

Dwie z samozwańczymi republikami – ługańską i doniecką: Doniecką Republiką Ludową, DRL i Ługańską Republiką Ludową, ŁRL , a kolejne dwie z administracjami wojskowymi na okupowanych ziemiach w obwodach chersońskim i zaporoskim, zajętych po 24 lutego. 

Moskwa obiecała już, że będzie bronić „nowych ziem rosyjskich” wszystkimi dostępnymi siłami i środkami.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]