PILNE! Przemówienie Putina na WNP. Oskarża zachód

Władimir Putin przemówił podczas rozmowy z szefami wywiadu krajów Wspólnoty Niepodległych Państw.

Na naszych oczach odbywa się trudny proces kształtowania bardziej sprawiedliwego porządku świata. Towarzyszą temu dobrze znane problemy leżące na powierzchni. Jednobiegunowa hegemonia nieubłaganie upada. To obiektywna rzeczywistość, której Zachód kategorycznie odmawia. Cóż, widzimy co z tego wynika – stwierdził Władimir Putin.

Putin oskarżył zachód o trzymanie się przeszłości i próbę prowadzenia „polityki dyktatu” od stosunków międzynarodowych i gospodarki po kulturę i sport. Dodał, że to właśnie zachód tworzy problemy i kryzysy. – Wywiera presję na te kraje, które wybierają suwerenną ścieżkę rozwoju, na te, które nie chcą być posłuszne, ale chcą samodzielnie i swobodnie wybierać własną drogę, swoją przyszłość, chronić ich kulturę, tradycje, wartości – wskazał przywódca Rosji, zapominając o tym, że to właśnie Rosja wywiera taką presję i zaatakowała Ukrainę.

Władimir Putin wyjaśnił, że program zbliżającego się spotkania szefów służb wywiadowczych obejmuje szeroki zakres tematów związanych z ochroną krajów WNP przed zagrożeniami wewnętrznymi i zewnętrznymi.

Członkami założycielami Wspólnoty Niepodległych Państw były trzy kraje: Białoruś, Rosja i Ukraina, które podpisały porozumienie o utworzeniu WNP i jednocześnie faktycznej likwidacji Związku Radzieckiego w grudniu 1991 roku. Ukraina wyszła z WNP w 2018 roku. Członkostwo zwyczajne posiada obecnie dziewięć krajów: Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Kazachstan, Kirgistan, Mołdawia, Rosja, Tadżykistan i Uzbekistan. Turkmenistan był członkiem zwyczajnym do 2005 roku, od tego czasu posiada status członka stowarzyszonego.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]