Polak następnym papieżem? Sensacyjne prognozy watykanistów!

Kardynał Konrad Krajewski jest ulepiony z tej samej gliny, co Franciszek, a przez to, że pochodzi z Polski, może być uważany za „doktrynalnie bezpieczniejszego” – przekazał amerykański dziennikarz i watykanista John L. Allen Jr.

Autorstwa lvivadm – https://www.youtube.com/watch?v=gvPEyTZ6urE, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=92465015

Watykanista zwrócił uwagę na wizytę polskiego duchownego na ogarniętej wojną Ukrainie. Watykanista podkreśla dzielność Polaka

Gdy Krajewski trafił pod rosyjski ostrzał, nadal niósł pomoc potrzebującym. „Człowieku, ten kardynał ma jaja” – skomentował.

Konrad Krajewski to polski duchowny rzymskokatolicki, doktor nauk teologicznych w zakresie liturgiki, arcybiskup, ceremoniarz papieski w latach 1999–2013, jałmużnik papieski od 2013, kardynał diakon od 2018, prefekt Dykasterii ds. Posługi Miłosierdzia od 2022.

 3 sierpnia 2013 papież Franciszek mianował go arcybiskupem tytularnym Beneventum i jałmużnikiem papieskim[6]. Święcenia biskupie otrzymał 17 września 2013 w bazylice św. Piotra na Watykanie. Udzielił mu ich kardynał Giuseppe Bertello, prezydent Gubernatoratu Państwa Watykańskiego, któremu asystowali arcybiskup Piero Marini, były mistrz papieskich ceremonii liturgicznych, i Władysław Ziółek, arcybiskup senior archidiecezji łódzkiej. W mszy świętej z udzieleniem sakry brał udział również papież Franciszek. Jako dewizę biskupią wybrał słowo „Misericordia” (Miłosierdzie). 19 października 2013 w archikatedrze łódzkiej odprawił biskupią mszę prymicyjną.

20 maja 2018 podczas modlitwy Regina Coeli papież Franciszek ogłosił, że mianował go kardynałem. 28 czerwca 2018 na konsystorzu w bazylice św. Piotra kreował go kardynałem diakonem, a jako kościół tytularny nadał mu kościół Matki Bożej Niepokalanej na Eskwilinie. 22 września 2018 odprawił kardynalską mszę prymicyjną w archikatedrze łódzkiej, 21 października w rodzinnej parafii Opatrzności Bożej w Łodzi, a 24 października uroczyście objął swój kościół tytularny w Rzymie.

6 października 2018 papież Franciszek mianował go członkiem Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka. 10 października 2020 papież Franciszek mianował go swoim legatem na uroczystości 100-lecia ustanowienia diecezji łódzkiej, które odbyły się 12 grudnia 2020 w Łodzi. W marcu 2022 został wysłany przez papieża Franciszka na Ukrainę i granicę polsko-ukraińską w odpowiedzi na inwazję Rosji na Ukrainę, zaś 25 marca 2022 w imieniu papieża dokonał w Fatimie aktu zawierzenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. 1 czerwca 2022 papież Franciszek mianował go członkiem Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. W związku z reformą Kurii Rzymskiej ogłoszoną w konstytucji apostolskiej Praedicate Evangelium z dniem 5 czerwca 2022 został również prefektem nowo powstałej Dykasterii ds. Posługi Miłosierdzia.

11 maja 2019 zerwał plomby zabezpieczające liczniki prądu w rzymskiej kamienicy zajmowanej nielegalnie przez około 450 osób (w tym 100 dzieci), deklarując, że od tej chwili będzie opłacał rachunki zadłużonego na 300 tysięcy euro budynku. Za to zachowanie przez włoską gazetę „la Repubblica” został nazwany Robin Hoodem papieża, poinformowały o nim również inne międzynarodowe media. Jego praca została ponownie dostrzeżona przez światowe media, gdy w kwietniu 2020 podczas trwania pandemii COVID-19 udał się w imieniu papieża z pomocą żywnościową do transseksualnych prostytutek z Torvaianiki, pochodzących głównie z krajów Ameryki Łacińskiej, które z powodu braku środków do życia zgłosiły się do miejscowego proboszcza. Krajewski wyraził zdziwienie tym zainteresowaniem, nazywając swoje zachowanie zwykłą, normalną pracą Kościoła oraz przypominając, że wszyscy jesteśmy dziećmi Bożymi.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]