Skandal po słowach Czarnka. Minister edukacji wydaje oświadczenie i przeprasza!

„Moją intencją nie było urażenie kogokolwiek, w tym także osób ze społeczności LGBT+, w szczególności pana prof. Jakuba Urbanika” — czytamy we wpisie, w którym Przemysław Czarnek przeprasza wykładowcę Uniwersytetu Warszawskiego.


Przypomnijmy o jakie wypowiedzi ministra poszło:

Polityk PiS mówił m.in., że „ci ludzie (LGBT+ — przyp. red.) nie są równi ludziom normalnym i skończmy wreszcie z tą dyskusją” oraz „cała ta ideologia LGBT wyrastająca z neomarksizmu, a ten z marksizmu, pochodzi z tego samego korzenia, co niemiecki narodowy socjalizm hitlerowski„.

„Ja, niżej podpisany Przemysław Czarnek, Minister Edukacji i Nauki, wycofuję się ze swoich słów, które padły 13 czerwca 2020 roku na antenie TVP Info oraz 3 sierpnia 2020 roku na antenie Radia Maryja, pozostając jednocześnie przy swoich poglądach.

Moją intencją nie było urażenie kogokolwiek, w tym także osób ze społeczności LGBT+, w szczególności Pana prof. Jakuba Urbanika. Uznaję, że sposób sformułowania wypowiedzi spowodował, że Pan prof. Jakub Urbanik odebrał je osobiście, co nie było moją intencją, za co Pana prof. Jakuba Urbanika bardzo przepraszam.” – czytamy we wpisie ministra edukacji.

 

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]