Uwaga! Kierowcy mogą złożyć o zwrot pieniędzy. Termin mija jutro!

Zmieniono system płatności za przejazd autostradą na e-TOLL. Na kontach wielu kierowców ciągle znajdują się niewykorzystane środki w poprzednim systemie viaTOLL . O zwrot pieniędzy można wnioskować do jutra – 30 września.

System e-TOLL to stworzony i nadzorowany przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej system poboru opłaty elektronicznej za przejazd po wybranych odcinkach autostrad, dróg ekspresowych i krajowych w Polsce. 1 października 2021 roku zastąpił obowiązujący od lipca 2011 roku system viaTOLL.

lipca 2020 roku Szef Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) przejął od Głównego Inspektora Transportu Drogowego (GITD) pobór opłaty elektronicznej za przejazd po drogach krajowych i opłaty za przejazd płatnymi odcinkami autostrad, a także utrzymanie, eksploatowanie i rozwijanie elektronicznego systemu poboru opłat. W ramach realizacji tych zdań został stworzony system e-TOLL.

Jak poinformowała PAP Katarzyna Paterak-Kondek, zastępca dyrektora Departamentu Poboru Opłat Drogowych w Ministerstwie Finansów, dotychczas zwrócono na konta bankowe kierowców lub przeksięgowano na konto w nowym systemie e-TOLL około 33,6 mln zł.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]