Rząd myśli nad odebraniem niektórym 500 plus! Oto szczegóły!

Rząd coraz więcej myśli o oszczędnościach. Szuka dodatkowych źródeł opodatkowania i nie brakuje głosów, by wprowadzić zmiany w 500 plus. Potwierdza to sam resort finansów.

500 plus pochłania rocznie niemal 40 mld zł. To istotny wydatek dla budżetu, a eksperci podkreślają, że świadczenie to także dodatkowy czynnik proinflacyjny.

Wiceminister finansów Artur Soboń w rozmowie z portalem Gazeta.pl przyznał, że resort nie wyklucza ograniczenia wydatków, by stłumić inflację.

„W programie 500 plus mogłyby być progi dochodowe. W pewnych rozwiązaniach dla najsłabszych mamy progi. Tam, gdzie to wsparcie jest powszechne, tych progów nie ma. Na stacji benzynowej nie ma progów” – argumentuje polityk.

Im więcej pieniędzy przeznaczamy na zakupy, tym wyższe są ceny, bo tym więcej kosztów można przerzucić na odbiorcę końcowego. Gdyby wprowadzić progi ograniczyłoby to ograniczenie konsumpcji i spadek inflacji.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]