Łukaszenka przyznaje, że Białoruś bierze udział w wojnie. Mówi też o Polsce

Aleksandr Łukaszenka otwarcie przyznał, że Białoruś bierze udział w „specjalnej operacji wojskowej”, czyli po prostu wojnie na Ukrainie. Dodał, że „nikogo tam nie zabija”.

Fot. Shutterstock

Jeśli chodzi o nasz udział w specjalnej operacji wojskowej w Ukrainie, to tam uczestniczymy – powiedział Alaksandr Łukaszenka na posiedzeniu bezpieczeństwa wojskowego. – Nie ukrywamy tego, ale nikogo nie zabijamy. Nigdzie nie wysyłamy naszego wojska. Nie naruszamy naszych zobowiązań. To ma przede wszystkim zapobiec rozprzestrzenianiu się tego konfliktu na terytorium Białorusi. Po drugie, ma zapobiec atakowi na Białoruś pod przykrywką specjalnej operacji wojskowej Polski, Litwy i Łotwy. Z terytorium Białorusi nikt nie będzie strzelał w plecy Rosjanom – dodaje Łukaszenka.

Oskarżył też Polskę, Litwę i Łotwę o agresywne działania i kupowanie sprzętu wojskowego „pod pozorem wspierania Kijowa”. Dodał, że Polska jest w tym najbardziej aktywna.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]