Premier obiecuje: te grupy też zapłacą mniej za prąd. Bez limitu

Premier złożył obietnicę w sprawie specjalnych taryf. Te objąć mają dwie grupy. Rząd chce rozwiązać część problemów.

Fot. Shutterstock

Rząd przygotowuje taryfę energetyczną dla małych i średnich firm, które zatrudniają do 250 osób oraz dla samorządów. Apel o pomoc dla obu tych grup wielokrotnie wybrzmiewał z ust samych przedsiębiorców i samorządowców. Pierwsi mówili o zamykaniu biznesów i windowaniu cen, drudzy o wyłączaniu świateł ulicznych czy nawet przerwach w funkcjonowaniu komunikacji korzystającej z elektryczności.

Dlatego premier zapowiedział nowy program pomocowy. Ceny dla samorządów miałyby być zamrożone do pewnego poziomu, tak, by podwyżki nie osiągały 200 czy 300 procent. Premier Mateusz Morawiecki obiecał, że rząd dopłaci do taryf i doprowadzi do tego, że cena nie będzie wyższa niż była w II kwartale. Taryfy te miałyby obowiązywać przez najbliższe 12 miesięcy.

Szczegóły taryf dla przedsiębiorców mamy poznać w przyszłym tygodniu. – Oczywiście wszystkie mikro i małe zakłady pracy, jednoosobowe, kilkuosobowe, ale również te średniej wielkości będą korzystały z naszych rozwiązań. Rozwiązań, które wdrożą specjalną taryfę cenową – powiedział Premier Morawiecki.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]