Rosja składa Ukrainie nieoczekiwaną propozycję! Chcą to zrobić już dziś

Szefowa Rady Federacji Walentyna Matwijenko była obecna na 8. szczycie szefów parlamentów G20 w Indonezji. Wyszła z dość nieoczekiwaną propozycją w stosunku do Ukrainy.

;

Kobieta zaproponowała delegacji Ukrainy pilne rozpoczęcie negocjacji.

– Po prostu usiądźmy dzisiaj do stołu:  parlament Rosji, parlament Ukrainy. Spróbujmy się zrozumieć, znajdźmy porozumienie – stwierdziła.

Walentina Iwanowna Matwijenko to rosyjska polityk, w latach 2003–2011 gubernator Petersburga, przewodnicząca Rady Federacji.
Ukończyła Instytut Chemiczno-Farmaceutyczny w Leningradzie i w 1985 Akademię Nauk Społecznych KPZR. W 1972 rozpoczęła karierę polityczną w Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego. W latach 90. XX wieku sprawowała urząd ambasadora ZSRR (a potem Rosji) w Grecji i na Malcie. Działała również w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Przed objęciem stanowiska gubernatora Petersburga, w latach 1998−2003, była wicepremierem Rosji w rządach czterech kolejnych premierów.

Od 21 września 2011 pełniła funkcję przewodniczącej Rady Federacji. 17 marca 2014 została objęta zakazem wjazdu do Stanów Zjednoczonych i krajów Unii Europejskiej, w ramach retorsji za agresję Rosji przeciw Ukrainie – uznano, że była jednym z prowodyrów rosyjskiej histerii antyukraińskiej (wielokrotnie opowiadała publicznie, także w czasie debaty w rosyjskim parlamencie, o represjach ukraińskich i ofiarach wśród rosyjskojęzycznej mniejszości na Ukrainie, co nie miało pokrycia w faktach).

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]