Zjadł trzy muchomory i wyszedł z domu. Policjanci wyruszyli na poszukiwania

Niedawno pisaliśmy o szokującej praktyce spożywania muchomorów. Są już pierwsze ofiary i osoby poszkodowane, które poddały się nowej „modzie”.

Fot. Pixabay

Słowo „czas” towarzyszy policjantom w codziennej służbie. Szczególnie jeśli chodzi o osoby zaginione. Stąd też niejednokrotnie w takich sytuacjach jest zarządzany alarm dla jednostki, dzięki któremu do działań poszukiwawczych są angażowani policjanci będący w dniu wolnym od służby. Tak było wczoraj. Dyżurny ostrołęckich policjantów otrzymał wiadomość, która postawiła na nogi policjantów niemal ze wszystkich wydziałów komendy.

Osoba zgłaszająca przekazała informację dotyczącą wymagającego opieki 41-latka, który miał po zjedzeniu trzech muchomorów wyjść z miejsca przebywania.

Zdając sobie sprawę z powagi sytuacji natychmiast rozpoczęto poszukiwania mężczyzny. Komunikat wraz z jego rysopisem został przekazany do wszystkich patroli pełniących w tym czasie służbę zarówno na terenie Ostrołęki, jak i powiatu ostrołęckiego. Jednocześnie sprawdzano także okoliczne ulice, klatki schodowe, parki i dworce. Wszystko po to, aby jak najszybciej odnaleźć mężczyznę.

Po niespełna pół godzinie od zgłoszenia policjanci z ostrołęckiego Wydziału Kryminalnego na jednej z ulic Ostrołęki odnaleźli zagubionego 41-latka. Został on przekazany pod opiekę załodze karetki pogotowia.

Muchomor zawiera toksyczne substancje takie jak muskaryna, kwas ibotenowy i muscymol. Główne objawy zatrucia to duszności, wymioty oraz biegunka, a także halucynacje. Halucynacje obejmują poważne zaburzenia poczucia czasu i przestrzeni, które powodują poczucie ogólnej dezorientacji.

Autor: kom. Tomasz Żerański

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]