Pierwsza taka sytuacja w Polsce. Parafie mają problem z zapłatą za prąd w kościołach

Rzecznik Prasowy archidiecezji gnieźnieńskiej ks. Remigiusz Malewicz poinformował PAP, że są pierwsze sygnały od proboszczów w trudnej sytuacji. Parafie mają problem z regulowaniem rachunków za prąd.

Fot. Shutterstock

Do Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie spływają z parafii pierwsze informacje o spodziewanych problemach związanych z rachunkami za energię. Przygotowywany jest fundusz ratunkowy przeznaczony na pomoc parafiom, które będą wnioskowały o wsparcie w tym zakresie – powiedział PAP ks. Malewicz.

Chodzi o sygnały od księży, że parafie mają problemy z zapłatą rachunków za prąd czy z zakupem węgla.

Można spodziewać się, że parafii takich będzie więcej szczególnie w regionie krakowskim. We wrześniu media informowały, że metropolita krakowski, arcybiskup Marek Jędraszewski „opodatkował” kościoły. Wydał dekret, w którym nakazuje parafiom oddawać kurii dziesięcinę. Chociaż inne kurie nie zdecydowały się na podobny krok, problemy finansowe mogą objąć też poszczególne parafie głównie z powodu drastycznej podwyżki cen energii.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]